Na to koupání v ledu potřebuji nějakou přípravu?

22.06.2023

Asi nejčastější otázka, když se začneme bavit o otužování. O tom, jak se celou zimu koupeme v Labi, v jezeře a kdekoliv nás to zavolá.

Každý máme do té ledové vody svojí cestu. Já jsem začínala jen tím, že mě bavila sauna a tak celkově jsem horkokrevný člověk. Nějaké přípravné sprchování jsem úplně vynechala. Jednoho lednového rána mi Markét zavolala, jestli se s nimi jdu vykoupat na pískovnu. Tak jsem šla.


Nepříjemných pocitů to přinášelo víc než dost, ale zvědavost byla silnější. Navíc, když to zvládnou ostatní, proč bych to alespoň nezkusila i já. Rozhodně je to velice intenzivní a celý ponor vás zatáhne zpátky do těla a dovolí vám pod vodou zůstat jen tak moc, jak jste schopni se uklidnit i v tom diskomfortu. Není rychlejší způsob, jak si vyčistit hlavu.


Otužování a koupání venku v přírodě jsme zařadily i do našich prožitkových kurzů s vařením.


Otužování, poznávání vlastního těla skrze nevšední zážitky je tak důležité a přínosné, stejně jako bezpečný prostor a možnost sdílení všech prožitků. Jak se nám blíží podzimní kurzy, často se nás účastnící ptají, jak se můžou na otužování připravit. Tak jsme se rozhodly, že vytvoříme takový otužovací balíček, Průvodce laskavým ledem. Možná právě pro vás nastává ten nejlepší čas začít se koupat a prostě nepřestat. Přijímat klesající teplotu vody a užívat si proměnlivé okolní podmínky, zatím co váš vnitřní klid zůstane stejný. Následně i kdekoliv venku mimo vodu.


Krásné dny a ledu zdar !