O péči o tělo v těhotensví

27.05.2024

Měla jsem to velké štěstí, že jsem se k Martičce do péče dostala už asi dva roky před tím, než jsem začala o těhotenství přemýšlet.


Její péče je jako prostor, který nabízí tvému tělu, aby se mohlo nadchnout a uvolnit do svého přirozeného středu, opory a zdravé funkčnosti. Celý proces péče, kterou Marti poskytuje je provázený hlubokou laskavostí, pokorou a přitom jasnou podporou ve chvílích, kdy je to potřeba.


V čase, kdy jsem otěhotněla jsme se domluvily, že Martička provede moje tělo těhotenstvím, přípravou k porodu a následně i péčí po porodu. Bylo to stěžejní rozhodnutí a i díky této péči jsem bez komplikací a přirozeně porodila doma.


Od druhého trimestru jsem dojížděla na pravidelnou terapii, která byla zaměřená na aktuální pocity nepohody, které rostoucí bříško přinášelo. Zároveň obsahovala i preventivní péči a přípravu těla na větší zatížení.


Protože moje tělo má sklony k hypermobilitě, věnovaly jsme pozornost udržení dobré stability, síly a i pevnosti, aby nebyly přetěžované klouby, chodidla a oblast bederní páteře.


Poslední týdny před porodem Marti byla součástí mého předporodního rituálu a přijela za mnou domů mi poskytnout péči, která už tělo pomalu podporovala v uvolnění a přípravě na porod.


Do teď si vybavuji zcela živě ty úžasné masáže bříška a zad, venku na trávě pod širým nebem za zpěvu ptáků.. uvolňování pánve a péči o křížovou kost. Znovu se v těch vzpomínkách rozplývám.


Martička pak přistoupila i na mou prosbu, aby se mnou prošla procesem porodu. Díky tomu, že znala mé tělo před těhotenstvím, pečovala o mě v celém jeho průběhu, byla jsem si jistá, že její dotek, přítomnost, podpora a důvěra v mé tělo budou přesně tím, co já i miminko potřebujeme.


Děkuji Martičko, že máš odvahu sdílet svůj velký dar hluboké citlivosti pro tělo, jeho jemné signály a plynutí. Spojení Rolfterapie a tvé moudrosti a zkušeností je jedinečné. Tvoje péče oslovila vědomí mého těla natolik, že mě i samo navádí k upravení pohybů, držení i dechu. Dokáži se zastavit a naladit na to, co právě potřebuji a udělat to pro sebe bez odkladu. Takové spojení se sebou samotnou je ten největší dar, který mi tvá péče a terapie mohly přinést.

Více o Martě najdete na jejích stránkách martafoudova.cz